Реал премина през Ливърпул като товарен влак (видео+галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид прегази Ливърпул с 3:0 като гост на "Анфийлд" и по този начин оглави класирането в група "B" с пълен актив от девет точки. Кристиано Роналдо отбеляза първия гол на стадиона на Ливърпул в своята кариера, за да открие резултата в 23-ата минута, а Карим Бензема затвърди успеха на гостите с две попадения в 29-ата и 41-ата минута. Ливърпул бе напълно безпомощен срещу звездите на испанския гранд и след второ поредно поражение се озоваха на последното четвърто място в групата.

Двубоят започна с натиск на Ливърпул, които се опитаха да овладеят средата на терена и да затруднят именития си опонент на старта на срещата. Положения пред Икер Касийяс обаче липсваха, като за пореден път Марио Балотели не успя да впечатли с абсолютно нищо с изявите си в атака.

Така се стигна до 23-ата минута, когато Реал нанесе своя удар с първата си опасна атака към Миньоле. Звездата на испанския гранд Кристиано Роналдо откри резултата за своя тим с отличен спринт и завършващ удар. Нападателят на испанския гранд догони пас на Хамес Родригес зад гърба на Ловрен и Шкъртел и с прецизен удар матира Симон Миньоле за 0:1. Така той най-накрая отбеляза гол в дома на Ливърпул, където все още не се бе разписвал в кариерата си.

В 29-ата минута Карим Бензема удвои аванса на гостите, които след попадението си във вратата на Миньоле заиграха с много по-голямо самочувствие и напълно унищожиха своя опонент. Тони Кроос центрира в наказателното поле и Карим Бензема се извиси над всички, за да прати топката в далечния ъгъл на Миньоле за 0:2.

В 41-ата минута резултатът стана класически в полза на гостите от Испания. Поредното неорганизирано поведение на защитниците на Ливърпул в наказателното им поле при изпълнение на корнер позволи на Карим Бензема от непосредствена близост да отбележи втори гол, след като Пепе спечели единоборство с противников защитник.

След почивката домакините опитаха да спасят поне част от самочувствието си и атакуваха повече, но като че ли трябва да се радват, че не получиха още голове в своята врата. Кристиано Роналдо се озова сам срещу Миньоле след поредна грешка в отбраната на мърсисайдци, но не успя в опита си да отиграе технично и белгиецът отрази удара му. Хамес Родригес пък стреля неточно от чиста позиция.

Пред вратата на Касийяс все пак имаше и няколко чисти положения, като Рахим Стърлинг дори прати топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради засада, а също офсайд бе отсъден при излизане на Адам Лалана зад защитата на гостите.