Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Швейцарците са най-опасни в края на първото полувреме

Футболистите на Лудогорец трябва да бъдат много внимателни през първото полувреме срещу Базел, тъй като днешният им съперник в Шампионската лига е изключително ефек­тивен в минутите преди по­чивката, сочи статистиката. В последните си 10 официални ма­ча синьо-червените са вкарали 6 пъти в периода между 31-ата и 45-ата минута. Периодите между 46-60 и 76-90 минути съ­що са сред най-добрите. В тях воденият от Паоло Соуза е от­белязал по 4 пъти. Момчетата на Георги Дерменджиев пък са най-опасни в края на двете по­лувремена. Те са вкарали по 4 го­ла в заключителните им 15 ми­нути.

И двата отбора не са дос­татъчно прецизни в отбрана.

Досега в последните 10 срещи Лудогорец има само 2 сухи мре­жи, докато при Базел те са двойно повече. Любопитно е, че швейцарците винаги се разпис­ват. Разградчани пък не го нап­равиха само срещу Славия (0:0).

Най-сериозна заплаха за зеле­ните се оказва, че е 17-годишни-ят Бреел Емболо. Младият ка­мерунец е вкарал повече дори от контузения Марко Щрелер. Талантът има 4 попадения, до­като швейцарецът е с 3. Опит­ният таран обаче донесе успеха над Ливърпул -1:0. А три от по­паденията на Емболо са в мач за купата.