Ливърпул би Реал при юношите, испанец с уникален пропуск от дузпа (видео)

Юношите на Ливърпул постигнаха драматична победа с 3:2 над връстниците си от Реал Мадрид в Шампионската лига до 19 години. В изключително равностоен и драматичен двубой на "Лангтрий Парк" в герой за домакините се превърна талантът от Уелс Хари Уилсън (на снимката), който донесе успеха на Ливърпул с попадение две минути преди края.

Преди това младите футболисти на мърсисайдци бяха изпуснали преднина от два гола, след като Камерън Браганан откри резултата в 15-ата минута, а Том Брюит удвои пет минути по-късно. През второто полувреме обаче футболистите на Реал Мадрид заиграха по-добре и с голове на Филип Лиенарт в 53-ата и Джак Харпър в 67-ата стигнаха до изравняване на резултата.

Две минути преди края на мача обаче Хари Уилсън донесе успеха на мърсисайдци, който е втори за тях в груповата фаза на турнира след победата с 4:0 над Лудогорец в първия мач. Реал Мадрид също има шест точки след победите си над Базел (2:0) и Лудорогец (3:0). Толкова е активът и на швейцарците, които победиха с 3:2 Ливърпул преди две седмици в Швейцария, а днес стигнаха до убедително 5:0 над Лудогорец в София.

Освен с петте гола двубоят на английска земя ще бъде запомнен и с изключително куриозния пропуск на младия нападател на Реал Мадрид Борха Майорал от дузпа. В 37-ата минута снажният таран изпълни най-тежкото наказание във футбола по много комичен начин, тъй като се подхлъзна в последния момент и прати топката много високо над вратата.