Юношите на Лудогорец инкасираха най-тежкото си поражение в ШЛ (видео+галерия)

Юношите на Лудогорец до 19 години инкасираха поредно тежко поражение в груповата фаза на ШЛ. След като до този момент бяха записали две загуби от Ливърпул (0:4) и Реал Мадрид (0:3), днес орлите отстъпиха с 0:5 при домакинството си на Базел.

Головете за швейцарците вкараха Кани, Албиан Айети (2), Итен и Пикел, а това бе най-малкото, с което се отърва българският тим.

Първата по-интересна ситуация бе създадена в четвъртата минута, когато Айти стреля от фаул, но покрай вратата. Седем минути по-късно и Цвятков опита да вкара след изпълнение на пряк свободен удар, но стреля в аут.

Така се стигна до 13-та минута, в която Базел откри резултата. След бърза атака Вебер изведе Кани очи в очи с Господинов и футболистът на швейцарците реализира за 1:0.

Младежи Лудогорец - Базел

В 19-та минута гостите вкараха втори гол. Итен стреля силно, Господинов изби, но топката попадна във Фишер, който прехвърли стража на домакините и притичалият Албиан Айети се разписа на празна врата.

Пет минути по-късно Итен шутира опасно, но Господинов прояви рефлекс и спаси. Секунди след тази ситуация Базел създаде поредна голова възможност. Албиан Айети стреля, но играч на Лудогорец изчисти пред голлинията.

В 37-та минута Веселин Любомиров отправи добър изстрел от 17-18 метра, но над напречната греда. Базел отговори с шут на Пикел, но Господинов за пореден път спаси.

В 42-та минута обаче нищо не бе в състояние да спаси орлите, когато Албиан Айети вкара втория си гол в мача и трети за Базел. Това стана след добра комбинация между Кани и Фишер, като вторият центрира остро към Айети, който не сгреши.

До края на полувремето нямаше повече опасности пред двете врати и швейцарците се оттеглиха на почивка с преднина от три гола.

В началото на втората част играта бе равностойна и без положения пред двете врати, но постепенно гостите отново взеха надмощие и положенията пред българската врата следваха едно след друго. В 59-та минута българският тим бе близо до отбелязване на първия си гол в груповата фаза на ШЛ, след шут на Преслав Петров, но Циберман спаси.

Четири минути по-късно Господинов спаси шут на Итен, но футболистът на Безел се коригира в 64-та минута, вкарвайки четвърто попадение за своя отбор, преодолявайки преди това няколко бранители на Лудогорец. Минута по-късно резултатът набъбна на 5:0 след центриране на Кани и гол с глава на Пикел.

До края на мача швейцарците пропиляха поне още четири отлични положения за нов гол, но в тези ситейции късметът бе на страната на Лудогорец и разградчани не получиха повече оппадения в своята врата.

Така българският тим остана на последно място в своята група, без точка и с голова разлика 0:12.

ЛУДОГОРЕЦ - БАЗЕЛ 0:5