Папис Сисе спаси Нюкасъл, целият стадион с плакати "Пардю ВЪН!" (видео)

Два гола на резервата Папис Демба Сисе спасиха Нюкасъл Юнайтед от поражение пред собствена публика от Хъл Сити на "Сейнт Джеймсис Парк" при равенството 2:2. Точката обаче не впечатли феновете на "свраките", които през целия мач издигаха транспаранти против мениджъра на отбора си Алън Пардю и искаха неговата оставка със скандирания. Северняшкият клуб още няма победа от началото на сезона и макар да е загубил само два мача, с трите точки в своя актив е на 18-а позиция в зоната на изпадащите. Освен всичко това домакините бяха близо и до загубата в този мач, след като селекцията на Стийв Брус дръпна с 0:2.

Никица Йелавич откри резултата в 48-ата минута с невероятно воле, а новото попълнение на "тигрите" Мохамед Диаме удвои аванса на гостите също с изключително красив удар. Така освиркванията на стадиона към възпитаниците на Пардю станаха още по-силни.

В този момент обаче в игра се появи Сисе, който в крайна сметка спаси положението за домакините. Само четири минути след влизането си на терена нападателят изпревари Алън МакГрегър и с глава намали изоставането на своя тим. Три минути преди последната 90-а пък той спаси своя отбор от загуба с гол от 5-6 метра. След попадението си той подкрепи своя съотборник Хонас Гутиерес, който има рак и се бори за живота си.