САЩ нокаутира Русия с 3:0 в Лонг Бийч! "Сборная" с 4 загуби от 4 мача

Волейболистите от националния отбор на САЩ постигнаха четвърта поредна победа в тазгодишното издание на Световната лига.

Американците се наложиха над победителите от 2013 година от Русия с 3:0 (25:19, 25:23, 25:17) във втората си среща от Група В, която се игра в Лонг Бийч. Така Русия допъсна 4-та поредна победа от началото на турнира след изиграването на първите 4 мача.

САЩ имаше пълна доминация в първия и третия гейм, като единствено във втората част възпитаниците на Андрей Воронков противодействаха успешно и поведоха с 13:11. "Янките" съумяха да изравнят при 21:21. Последваха категорична атака на Мат Андерсън и две блокади на Максуел Холт, които изстреляха САЩ на точка от спечелването на гейма. Русия взе две поредни точки, но в крайна сметка отново