Силен отбор на Сърбия победи България с 3:0 в София (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха трета поредна загуба в Група В на Световната лига. Възпитаниците на Камило Плачи отстъпиха от Сърбия с 0:3 (26:28, 18:25, 13:25) пред около 9850 зрители в "Арена Армеец" в София.
Силен отбор на Сърбия победи България с 3:0 в София

Двубоят България - Сърбия започна равностойно до 4:4. Националите дръпнаха с 6:4 след две поредни единични блокади на Виктор Йосифов. България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване след атака на Тодор Алексиев по диагонала от зона 4. "Плавите" успеха да изравнят при 8:8, единичен блок на Георги Братоев даде аванс на България при 9:8. Сърбия поведе с 11:9 след ас на Драган Станкович. Камило Плачи взе веднага прекъсване за България. Тодор Алексиев намали до 10:11. Тодор Скримов намери пролука в блокадата на Сърбия за 11:12. Бомбен сервис на Цветан Соколов излезе в аут за 12:14. Троен български блок спря атака на Александър Атанасийевич за 13:14. Сърбия поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване. България изравни при 16:16, след атака в аут на Александър Атанасийевич. "Плавите" поведоха с 19:16 след атака на Цветан Соколов в аут. Соколов намали до 17:19 с мощна атака. България намали до 18:19 след грешка на сръбските волейболисти. Сърбия поведе с 20:18 след блокаут на Атанасийевич. Марко Подрасчанин атакува през центъра за 21:19. Атанасийевич би сервис в аут за 20:21. Подрасчанин атакува остро през центъра за 23:21. Камило Плачи взе прекъсване. Тодор Скримов намали до 22:23 с атака по диагонала от зона 4. Виктор Йосифов намали до 23:24 с атака през центъра в задно поле. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Тодор Алексиев съумя да изравни при 24:24. Игор Колакович взе второто си прекъсване в гейма. Виктор Йосифов би сервис в аут - 24:25. Тодор Алексиев отигра много технично за 25:25. Никола Ковачевич направи 26:25 за Сърбия. Цветан Соколов изравни при 26:26 с атака по диагонала от зона 4. Никола Ковачевич изведе Сърбия до успех в първата част с 28:26 след технично отиграване на Никола Ковачевич с блокадата.
България - Сърбия
България поведе с 5:4 в началото на втората част, след като Сърбия дръпна първо с 2:0. "Репрезентацията" поведе със 7:5 и Камило Плачи взе прекъсване за България. Националите изравниха след блокада на Виктор Йосифов срещу атака на Урош Ковачевич. Сърбия поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване.
Драган Станкович направи 10:8 в полза на Сърбия. Александър Атанасийевич атакува остро от зона 2 по диагонала за 11:8. "Плавите" дръпнаха с 13:10 и 14:11. Сърбия поведе стабилно с 5 точки при второто техническо прекъсване - 16:11. Резервата Венелин Кадънков намали до 14:18. Николай Пенчев смени Тодор Скримов. Атанасийевич изведе Сърбия напред с 20:14. България намали до 18:20 след атака на Тодор Алексиев. Атанасийевич направи 22:18 след пас на Урош Ковачевич. Сърбия спечели втората част с 25:18.
Третата част започна добре за Сърбия, която дръпна с 4:2. Блок на Виктор Йосифов намали резултата до 3:4. България изравни при 4:4 след ас на Виктор Йосифов. Волейболистите на Сърбия поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Цветан Соколов заби ас за 9:10. Разликата нарасна на 4 точки при 9:13. Валентин Братоев замени Тодор Скримов. Цветан Соколов намали до 10:13 с атака по правата от зона 2. Александър Атанасийевич заби ас за 15:10 и Камило Плачи взе прекъсване за България. Блок на Никола Ковачевич направи резултата 16:10 за Сърбия при второто техническо прекъсване. "Плавите" поведоха с 21:12. Единичен блок на Драган Станкович и 23:13. Урош Ковачевич изведе Сърбия до мачбол при 24:13. Единичен блок на Драган Станкович донесе успеха на "плавите" с 25:13 в третата част и мача с 3:0 гейма.
БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 (26:28, 18:25, 10:16)
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 10, Тодор Алексиев 9, Тодор Скримов 6, Виктор Йосифов 8, Николай Николов 2 - Теодор Салпаров-либеро (Венелин Кадънков 1, Николай Пенчев, Красимир Георгиев, Валентин Братоев)
Старши-треньор: Камило Плачи
СЪРБИЯ: Никола Йовович 2, Александър Атанасийевич 15, Урош Ковачевич 10, Никола Ковачевич 7, Драган Станкович 7, Марко Подрасчанин 12 - Невен Майсторович-либеро (Неманя Петрич, Алекса Бърджович, Сречко Лисинац)
Старши-треньор: Игор Колакович

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG и FIVB.CH

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 0:3 - ТУК!!!