САЩ отново обърна България с 3:1 във Варна (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха нов пълен обрат и втора поредна загуба срещу САЩ с 1:3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25) в мач №2 от Група В на Световната лига, която се игра пред 5000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна. Вчера възпитаниците на Камило Плачи поведоха с 2:0 гейма срещу САЩ, но допуснаха обрат до 2:3.

Така България стартира с 2 поредни загуби участието си в Световната лига през 2014 година. В следващите два мача България посреща Сърбия на 7 и 8 юни в "Арена Армеец" в София.
България - САЩ 1:3
България поведе с 6:3 в началото на двубоя благодарение на отлична атака от зона 2 на Тодор Скримов. САЩ изравни при 6:6 след два поредни аса на Уилям Приди. Тодор Алексиев даде аванс от 7:6 с атака по диагонала. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за България, след като Виктор Йосифов заби единична блокада. Тодор Алексиев направи резултата 13:10. Българските волейболисти поведоха с 14:11, но американците намалиха до 13:14. Възпитаниците на Камило Плачи поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване, след колективна грешка на американците. Виктор Йосифов направи 17:13 с технично отиграване. Тодор Алексиев игра изключително технично с блокадата за 19:15. Виктор Йосифов атакува през центъра за 20:16. Цветан Соколов атакува по диагонала от зона 2 за 21:17. Ново отлично нападение на Цветан Соколов от зона 4 по диагонала и 22:18. Николай Николов заби страхотна единична блокада за 23:18. България спечели първата част с 25:19 след силен сервис на Николай Николов и атака в аут на американците.
България - САЩ

Втората част стартира равностойно. Цветан Соколов изравни за 4:4 с технична атака по диагонала от зона 2. България поведе с 6:5 след атака на Уилям Приди в аут. Тодор Скримов направи 7:5. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за България. САЩ изравни при 9:9 и дори поведе с 3 точки при 13:10. Силната игра на американците продължи и последваха още 3 поредни точки за 16:10 за САЩ при второто техническо прекъсване. Тодор Алексиев намали до 12:17. Блокада на Цветан Соколов и 13:17. Троен блок спря атака на Тодор Алексиев и 18:13 за САЩ. България намали до 16:20 след силен сервис на Николай Николов и атака в аут на Тейлър Сандър. Силен сервис на Тодор Скримов доведе до грешка на американците 19:22. Тодор Алексиев изпревари тройната блокада на САЩ за 20:22. Джон Спероу взе прекъсване за американците. Ас на Тодор Скримов и 21:22. Троен блок спря атака на Тодор Алексиев и САЩ стигна до успех с 25:22 във втория гейм.
България поведе с 4:3 след остра атака в центъра на Николай Николов. Тейлър Сандър атакува в аут и 5:3. Американските волейболисти обърнаха развоя на гейма и поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. България изравни при 9:9 след атака на Цветан Соколов. Равенството се запази до 11:11. България поведе с 12:11 след атака в аут на Мат Андерсън. Тодор Скримов направи 14:14. България поведе отново с 15:14. Цветан Соколов атакува по правата от зона 2 за 16:14 при второто техническо прекъсване. Американците изравниха при 16:16. САЩ излезе напред при 18:17 след атака на Мат Андерсън. "Янките" дръпнаха с 21:17. Цветан Соколов намали до 19:21. България намали до 20:21. Николай Николов би сервис в мрежата за 20:22. Двойна блокада спря Цветан Соколов - 20:23. Максуел Холт би сервис в аут - 21:23. Грешен сервис на Цветана Соколов изведе САЩ до геймбол при 21:24. Николай Пенчев намали до 22:24. Тодор Скримов заби аз за 23:24. Джон Спероу взе прекъсване за САЩ. Последна нов мощен сервис на Тодор Скримов и атака на Виктор Йосифов - 24:24. Мат Андърсън изведе САЩ до 3-ти геймбол в третата част при 24:25. Николай Пенчев игра силно в атака от зона 4 по диагонала за 25:25. САЩ спечели третата част с 27:25.

Волейболистите от САЩ започнаха отлично в 4-ата част и поведоха с 4:1. Блок на Уилям Приди и 5:1 за американците. Виктор Йосифов намали до 3:6 с атака през центъра. Уилям Приди изведе САЩ напред с 8:3 при първото техническо прекъсване. България намали до 8:12 след грешка на американците. При 8:14 Уилям Приди стъпи на криво и би изведен от игрището. Капитанът Шон Рууни се появи в игра. Мат Андерсън направи 15:8. Данаил Милушев замени Цветан Соколов. Мат Андерсън добави нова точка за 16:9. Максуел Холт направи 18:11 с атака през центъра. Тодор Алексиев намали до 13:18 след контраатака. Тейлър Сандър заби ас за 21:14. Тейлър Сандър изведе САЩ до мачбол при 24:17 след пайп. Камило Плачи взе прекъсване, което се оказа твърде закъсняло. Мат Андерсън заби последната точка в този двубой с мощна атака по правата от зона 2 за 25:17 в 4-ата част и 3:1 гейма в мача.

Цветан Соколов стана най-резултатен за България с 15 точки (2 блока, 36,11% ефективност в атака), а Тодор Скримов добави още 10 точки (2 аса, 32% ефективност в атака, 33,33% перфектно посрещане).

За САЩ Мат Андерсън заби 20 точки (2 блока, 42,86% ефективност в атака), а Уилям Приди добави 13 точки (3 аса, 4 блока, 35,29% ефективност в атака, 60% перфектно посрещане).
БЪЛГАРИЯ - САЩ 1:3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25)