Левски Боол на полуфинал след драматично 3:2 над Добруджа 07 в Добрич

Волейболистите на Левски Боол постигна драматична победа при гостуването си на Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:19, 22:25, 35:33, 22:25, 15:10) и по този начин затвори 1/4-финалната серия между двата отбора в Суперлугата с 2-0 победи. Така сега съперник на "сините" на полуфинала ще бъде КВК Габрово, който отстрани Арда (Кърджали) също след два мача.

Първата част започна с подчертано предимство на "сините" и те съумяха да изковат солидна преднина още в началото на гейма при 6:1 и след това с добра концентрация поддържаха до края на частта. Срещата избухна след смяната на полетата, когато Добруджа 07 извади няколко трудни топки, а при една от тях дори Христо Цветанов поздрави съперника, след като бе изпратил с всичка сила топката през мрежата при атака от центъра, а домакините отразиха и завършиха резултатно атаката си за 13:9. Атака на Симеон Александров намали изоставането на "сините" до 17:19, но Добруджа 07 не се поколеба да изравни резултата.

Така се стигна до епичната трета часто, когато тимът на Мирослав Живков отново бе напред с 19:15, но допусна изравняване до 20:20 след две атаки на Александров. Последваха щури разигравания над 25 точки, в които и двата тима имаха възможноста да затворят гейма, като и двата отбора направиха инфарктни спасявания в защита. Именно тази тръпка завладя и Христо Цветанов, който рядко дава израз на емоциите си през този сезон. Той завърши резултатно няколко атаки през центъра, а веднъж засече и контра след спасяване в задно поле на домакините. Победната точка в гейма за "сините" пък дойде след блок на Смилен Мляков.

На пръв поглед изглеждаше, че опитният тим на Левски ще затвори мача в четири гейма, но столичани така и не можаха да направят преднина и крехкият им аванс от едно точка при 10:9 бързо се изпари, след като домакините подкрепяни от верните си фенове в зала "Добротица" нанизаха шест поредни точки. Силен сервис на Симеон Алелександров все пак върна "сините" в частта за 13:15, но Добруджа 07 скоро отново бе напред с три точки при 19:16 и 23:20, когато Мляков бе хванат на блок. Диагоналът се реабилитира с две точки за 23:22, но Александров прати сервиса си далеч в аут за 24:22 и с това тайбрекът бе осигурен.

В тайбрекът домакините яхнаха високите нива на адреналин в залата и поведоха с 3:0, което принуди Джузепе Лорицио рано-рано да поиска първото си прекъсване. Паузата обаче, не извади Добруджа 07 от ритъм и последва нова вълна от точки в техния актив за 6:2. Двата отбора смениха полетата си при 8:4, след това размениха по една точка, когато на сервис за гостите застана Златко Кьосев, който днес попадна в титулярния състав заради контузията на Александър Симеонов. Неговата серия продължи до 11:9 преди момчетата на Мирослав Живков да запишат и последната си точка за този сезон за 10:11, тъй като "сините" взеха следващите четири - 15:10 и 3:2.