Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

КВК Габрово на полуфинал в Суперлигата след ново 3:0 над Арда

Волейболният отбор на КВК Габрово стана първия известен участник на полуфиналите в Суперлигата Бачково. Волейболистите от Габрово надиграха като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:16) във втория мач помежду им от 1/4-финалните плейофи, игран в зала "Арпезос".

Така с общ резултат 2-0 победи габровци отстраниха кърджалийци и продължават напред на полуфиналите, където чакат победителя от 1/4-финала между Левски Боол и Добруджа 07 (Добрич).

Срещата срещу вицешампионите на България напълни залата в Кърджали, като над 800 запалянковци деряха гърло за своите. Въпреки мощната подкрепа, обаче, домакините не можаха да бъдат много ефективни срещу съперниците си. Габровци стартираха стабилно в мача, като взеха водачеството от началото. Те диктуваха играта през първия гейм и логично го спечелиха след 25:20.

Във втората част волейболистите от Арда се опитаха да дадат максимален отпор, като на свой ред обърнаха играта. Те поведоха с 11:7 и 15:10, но не можаха да запазят натрупания актив. Гостите от КВК се стабилизираха, успяха да свалят разликата и след точкова серия изравниха при 15:15. От там насетне габровци отново се откъснаха в резултата и сломиха съпротивата на домакините, като спечелиха гейма с 25:21. В третата част габровци взеха първоначален аванс, увеличиха постепенно разликата и затвориха гейма при 25:16 в своя полза, а с това и мача с 3:0.