Марек на полуфинал след нова чиста победа над Нефтохимик 2010

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони победи като гост Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (26:24, 25:18, 25:16) във втория мач между двата отбора от 1/4-финалните плейофи на Суперлигата, игран в зала "Младост".

Така след първия успех на волейболистите от Дупница у дома, с общ резултат 2-0 победи, отборът на Марек отстрани Нефтохимик и продължава напред на полуфинали в първенството, където ще срещне ЦСКА, който елиминира Монтана също след 2-0 успеха.

Бургазлии се постараха да използват фактора домакинство и да бъдат равностойни на дупничани, но това им се отдаде само в първия гейм. Те стартираха добре и взеха инициативата като поведоха с 17:13. Впоследствие Марек изравни играта и тя тръгна точка за точка. Все пак Нефтохимик имаше шанс да затвори гейма в своя полза като поведе с 24:23, но домакините не успяха да отиграят за точка и дупничани изравниха 24:24. В решителните моменти гостите бяха убедителни и спечелиха първия гейм с 26:24. В следващите две части те вече диктуваха играта изцяло, като в третия гейм поведоха с 8:1. Натрупаната разлика бе комфортна и тимът на Марек затвори мача с 3:0, като продължава напред на полуфинали.