Фулъм с важна победа в битката за оцеляване (видео)

Отборът на Фулъм стигна до изключително важни три точки в борбата си за оцеляване в английския елит, след като победи с минималното 1:0 Нюкасъл на своя "Крейвън Котидж" в първия от седемте мача наказание на мениджъра на "свраките" Алън Пардю. Резервата в състава на лондончани Ашкан Дежага донесе победата на домакините с попадение в 68-ата минута, само седем след появата си на терена. Халфът прониза стража на гостите Тим Крул с диагонален удар от границите на наказателното поле след собствен пробив.

Домакините можеха да поведат и по-рано, след като техният защитник Джони Хейтинга удари гредата зад Крул преди почивката. След попадението на Дежага обаче гостите имаха своите възможности да изравнят, като на стража на "котиджърс" Дейвид Стокдейл трябваше да спасява удари на Папис Сисе и Шола Амеоби.

Въпреки победата Фулъм остава закотвен на дъното с актив от 24 точки, но вече е на четири от спасителните места. Нюкасъл пък е девети с 43.