Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Челси прегази Фулъм и дръпна на върха, Шюрле герой с хеттрик (видео)

Отборът на Челси записа поредна победа в актива си в Премиър лийг от началото на сезона като надигра с 3:1 Фулъм в лондонското дерби на "Крейвън Котидж". Героят в мача днес бе германското крило на гостите Андре Шюрле, който записа хеттрик на сметката си в мача с точни удари в 52-ата, 65-ата и 69-ата минута. Почетното попадение за домакините пък бе дело на Джони Хейтинга в 74-ата минута. С тази победа "сините" дръпнаха с 4 точки на върха в класирането с 4 точки пред втория Арсенал.

Първото полувреме не бе особено вълнуващо с малко възможности пред двете врати. Домакините обаче можеха да открият резултата още в 3-ата минута, Когато Пайтим Касами центрира отлично за Клинт Демпси, но сглава той прати топката до гредата. В 13-ата минута пък дойде първото по интересно положение за Челси. Фернандо Торес притисна Маартен Стекеленбург при изнасянате на топката и успя да го принуди да сгреши, но след като овладя топката испанецът не успя да се възползва и да отбележи.

В следващите минути Челси продължаваше да контролира повече топката, но едва в края на полувремето се случиха някакви по-интересни ситуации пред двете врати. Първо в 39-ата минута отново домакините имаха добър шанс от фаул, но ударът на Касами попадна право в ръцете на Петер Чех. В 44-ата минута добър шанс се откри и пред Стив Сидуел в наказателното поле, но той стреля, над вратата, а се оказа и че спрял топката с ръка. В 45-ата минута пък Торес имаше нова чудесна възможност като от малък ъгъл отправи опасен удар, но стражът на домакините спаси.

През втората част обаче Челси видимо вдигна оборотите и това веднага даде резултат. В 48-ата минута Едан Азар изведе Андре Шюрле пред наказателното поле, но той стреля лошо. В 52-ата минута белгиецът отново даде прекрасен дълъг пас за Шюрле, който този път надбяга защитниците на Фулъм и с техничен удар направи резултата 0:1.

Еден Азар обаче продължи да прави каквото си поиска със защитниците на съперника и в 59-ата минута напредна в наказателното поле и центрира прекрасно за Фернандо Торес, който от близо с глава направи страхотен пропуск. В 65-ата минута белгиецът пък пусна великолепен извеждащ пас за Шюрле, който хладнокръвно удвои преднината на своя тим.

Германецът стигна и до хеттрик в мача в 69-ата минута, когато Торес се пребори за една висока топка и го изведе сам срещу вратаря, а той с прехвърлящ удар направи резултата 0:3. Пет минути по-късно домакините все пак успяха да вкарат почетно попадение като при едно центриране от корнер Дарън Бент свали с глава за Хейтинга и холандецът от близо оформи крайното 1:3.

С тази победа Челси остава лидер в таблицата с 63 точки в актива си, докато Фулъм пък вече осем поредни мача няма победа и остава на дъното с 21 точки.