Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ливърпул измъкна победата срещу Фулъм в трилър с пет гола (видео)

Отборът на Ливърпул спечели по изключително драматичен начин гостуването си срещу Фулъм в Лондон и прибра трите точки след успех с 3:2. Възпитаниците на Брендън Роджърс на два пъти изоставаха в резултата, но намериха сили да стигнат до пълен обрат, за да се доближат само на четири точки от първото място в класирането. Стивън Джерард от дузпа донесе победата на гостите, след като преди това на два пъти грешки в отбраната на мърсисайдци бяха давали аванс на домакините, но Стъридж и Коутиньо бяха изравнявали.

Коло Туре откри резултата на "Крейвън Котидж" още в осмата минута на срещата с поредното си изключително нескопосано изпълнение. Домакините разиграха добре по лявото крило, но Киърън Ричардсън не центрира никак добре в наказателното поле и задачата на Туре да изчисти топката изглеждаше лесна. Африканецът обаче отигра много лошо топката и излъга Симон Миньоле, за да изведе Фулъм напред. Това бе поредната грешка на Туре в сърцето на отбраната на Ливърпул, след като само преди десетина дни той подари гол и на Уест Бромич при гостуването на мърсисайдци на "Дъ Хоутърнс" (1:1).

Ливърпул обаче не се отказа от стила си на игра и натисна съперника в неговата половина. След пропуски на Луис Суарес и Фелипе Коутиньо, в 41-ата минута гостите все пак успяха да изравнят. Стивън Джерард пусна отличен извеждащ пас към Даниел Стъридж, който останал очи в очи с Маартен Стекеленбург хладнокръвно го преодоля за 1:1.

В 61-ата минута Луис Суарес бе близо до това да направи обрата пълен, но диагоналният му удар срещна гредата зад Стекеленбург. Само минута по-късно Киърън Ричардсън отново изведе Фулъм напред в резултата. Този пък Мартин Шкъртел спря топката само на метри от голлинията, за да може притичващият Ричардсън да опъне мрежата зад Симон Миньоле за 2:1.

В 72-ата минута Ливърпул отново успя да изравни, след като Филипе Коутиньо стреля от 20-на метра, топката се отклони в тялото на бранител на Фулъм и не остави шансове за реакция на Стекеленбург.

В последната 90-а минута на редовното време гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Саша Рийтер събори Даниел Стъридж в наказателното поле. От бялата точка Стивън Джерард бе точен и направи 2:3, извеждайки Ливърпул за пръв път напред в мача, а в крайна сметка оформяйки и крайния резултат в двубоя.