Новите в Милан потопиха Самп (видео)

Отборът на Милан победи с 2:0 Сампдория на стадион “Луиджи Ферарис” в среща от 25-ия кръг на италианската Серия "А". По точи начин те постигнаха четвърта победа от шест мача в калчото с Кларънс Зеедорф начело. Головете отбелязаха две от новите попълнения - Адел Таарабт (12) и Адил Рами (58), а Макси Лопес от състава на домакините бе изгонен в 73-ата минута заради два жълти картона.
Така за първи път от 2007 година насам “росонерите” си тръгват с трите точки от Генуа след мач срещу Самп. Тогава “червено-черните” разпиляха с 5:0 своя противник, а Зеедорф отбеляза последния гол.

Холандецът направи цели осем промени в състава в сравнение с мача с Атлетико Мадрид от Шампионската лига, тъй като Марио Балотели и Матия Де Шильо са контузени.

“Червено-черните” започнаха добре и в 12-ата минута вече водеха. Точен бе Таарабт, който първо стреля с глава, но Анжело да Коща изби и бившият играч на Фулъм и Куинс Парк Рейнджърс при добавката вкара своя втори гол  Серия "А" от три мача.

До края на първата част гостите можеха да вкарат и втори гол. Това все пак се случи в 58-ата минута, когато Адил Рами удвои с глава след центриране на Таарабт. Домакините с право протестираха, тъй като искаха фаул на Джампаоло Пацини срещу Анжело да Коща при центрирането, когато нападателят и вратарят се сблъскаха и Рами отблизо на празна врата вкара втория си гол в Италия.

В 67-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след сблъсък межу Марко Амелия и Едер, когато вратарят изчисти топката на шпагат. Резервата Макси Лопес получи жълт картон заради протести, а 240 секунди по-късно заради обидни реплики към рефера той получи и втори жълт картон и съответно червен. Така играчите на Синиша Михайлович останаха с човек по-малко.

Амелия с отлично спасяване спря Едер от почетен гол, а играчите на домакините станаха доста груби, като рискуваха и втори червен картон.

Милан вече има 35 точки и заема девето място, като е само на пет точки от петия Интер, който е на последното място, даващо право на участие в Лига Европа. След втората поредна загуба на Самп "моряците" останаха с 28 точки на 13-то място с осем преднина пред 18-ия Ливорно.

Другата седмица "росонерите" приемат Ювентус, а момчетата на Михайлович гостуват на Торино.