Елче оцеля в Примера след сензационна победа над Малага

Отборът на Елче постигна сензационна победа с 2:1 като гост на Малага в двубой от 35-ия кръг на Примера дивисион и вече може да е спокоен за оставането си в елита на Испания. Головете за успеха отбелязаха Джонатас (29) и Марио Пашалич (89). Домакините успяха да върнат едно попадение в последната минута на редовното време чрез Хави Гера, но за повече времето не им стигна.

Гостите останаха с човек по-малко в 72-ата минута, когато вратарят Титон беше изгонен, след като повли в наказателното поле Хави Гера. Малага обаче не успя да се възползва от отсъдената дузпа, след като ударът на Дуда срещна гредата.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес започна като титуляр за Елче, но беше заменен в хода на срещата.

Така Елче събра 40 точки и заема 13-о място във временното класиране, като разликата със зоната на изпадащите три кръга преди края е 10 точки. Малага има 47, което му отрежда осма позиция.

Срещата на "Ла Росаледа" беше проследена на живо от група китайски инвеститори, които искат да вложат пари в Малага. Видяното и резултатът обаче едва ли са им допаднали.