Малага с грешна стъпка по пътя към Европа (видео)

Отборът на Малага направи 1:1 у дома с Депортиво Ла Коруня в обедна среща от 33-ия кръг на Примера дивисион. Нордин Амрабат (47) и Ориол Риера (60) отбелязаха попаденията. Тимът от Коста дел Сол заема седмата позиция в таблицата и е на точка пред Атлетик Билбао. В случай че баските не успеят да спечелят Купата на краля във финала срещу Барселона, и седмото място ще даде право на участие в Лига Европа.

През първата част гостите от "Риасор" имаха по-добрите положения. Домакините бяха близо до попадение само при една ситуация, която Хуанми удари греда. Испанският новонационал нямаше късмет в деветата минута, когато нацели гредата очи в очи срещу Фабрисио Агосто. Лукас Перес (3 и 24) и Ориол Риера (29) пропуснаха за галиския тим преди почивката.

В 47-ата минута Нордин Амрабат откри резултата в полза на андалусците. "Двойката" на домакините разпечата Фабрисио с отсечен нисък удар от 20 метра в близкия ъгъл. В 53-ата Риера беше изпреварен от камерунския страж. В 60-ата резултатът беше изравнен - Лукас Перес центрира много добре, Риера спечели въздушната битка със Серхио Санчес и отбеляза за 1:1. В 83-ата минута шут на Перес срещна гредата.

Депор е с точка повече от 18-ия изпадащ тим на Алмерия, който играе по-късно днес.

Снимки: "Марка"