Малага засили Алмерия към Сегунда (видео)

Макар да доиграва сезона, отборът на Малага показа, че не е склонен да прави подаръци на съперниците си. Тимът на Хави Грасия надви с 2:1 като гост Алмерия и тази загуба може да се окаже фатална за домакините. Те все още са с точка над зоната на изпадащите, но в последните два кръга им предстоят двубои със Севиля и Валенсия.

Алмерия започна силно и можеше да поведе още в началото, но Томас Тейе стреля неточно. Малко по-късно и Уелингтон Силва пропусна да даде преднина на "червено-белите". Гостите разчитаха на контри и при една от тях удар на Нордин Амрабат рикошира в Хосе Мануел Касадо и изненада вратаря Рубен Мартинес - 0:1.

В 31-ата минута Тейе се реваншира за пропуска си по-рано и след грешка на Карлос Камени изравни. Стражът на Малага донякъде изкупи вината си, като парира опасен изстрел на Хави Еспиноса.

В 69-ата минута Амрабат изведе Хави Гера и той засече топката във вратата, вкравайки втори гол за гостите от Андалусия. таранът на Малага имаше и още един шанс да се разпише, но показа неточен мерник.

Успехът изкачи Малага на 7-о място - с точка повече от Атлетик Билбао и Еспаньол.