Съндърланд и Уест Бромич разделиха точките в битката за оцеляване

Отборите на Съндърланд и Уест Бромич Албиън не успяха да се победят в пряка битка за оцеляване на "Стейдиъм ъф Лайт" и завършиха наравно 0:0, с което разделиха по една точка. По този начин и двата тима продължават да са замесени в битката за спасение на местата в английския елит. Определено по-щастливи от спечелената точка трябва да са гостите, след като техният вратар Бен Фостър на няколко пъти спасяваше своята врата от попадения. Гол на Адам Джонсън пък бе отменен заради засада в края на първото полувреме. Телевизионните повторения показаха, че решението на съдиите е било правилно.

Малко след отменения гол в неговата врата, Бен Фостър трябваше да спасява силен удар на Себастиян Ларсон. Бившият английски национал обаче демонстрира класа и отрази шута на левичаря. След почивката отново "черните котки" бяха по-активният отбор на терена и резервата Конър Уикъм имаше шанс да се разпише от чиста позиция с глава. Неговият удар обаче също бе отразен от Фостър.

Равенството остави Уест Бромич на 14-o място с 27 точки. Съндърланд има две по-малко и заема 16-ата позиция в подреждането. И двата тима обаче не могат да се чувстват сигурни за мястото си в елита.