Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Алън Пардю измъкна реми от Нюкасъл (видео)

Тимът на Кристъл Палас успя да измъкне реми 1:1 от гостуващия Нюкасъл с късен гол на Фрейзър Кемпбъл в първия мач на мениджъра си Алън Пардю срещу неговия бивш отбор. Гостите имаха аванс след първото полувреме, след като Папис Демба Сисе бе открил резултата за Нюкасъл в 42-ата минута. Кемпбъл обаче възстанови равенството 19 минути преди края и донесе точката на "орлите", която ги отдалечава вече на пет точки от опасната зона в класирането на Висшата лига.

Лондончани са на 13-ата позиция с 27 точки, докато Нюкасъл е 11-и с пет повече в своя актив.

Първата част протече под доминацията на домакините, които дори откриха резултата чрез появилия се като резерва след само 26 минути игра Фрейзър Кемпбъл. Попадението на бившия футболист на Манчестър Юнайтед и Съндърланд обаче бе отменено заради засада. В 42-ата минута пък гостите бяха тези, които взеха аванс в резултата чрез Папис Демба Сисе. Тъмнокожият таран се възползва от отличен пробив и центриране на Дарил Янмаат, за да открие в полза на "свраките".

След почивката Кристъл Палас натисна още по-здраво и в крайна сметка усилията на домакините бяха възнаградени. Фрейзър Кемпбъл изравни и не позволи на Джон Карвър да запише втора поредна победа далеч от дома начело на Нюкасъл.