Суонзи изпусна Съндърланд, Дефоу пак бележи (видео)

Суонзи и Съндърланд поделиха по една точка, завършвайки 1:1 в сблсъсъка си на "Либърти Стейдиъм". Домакините бе по-добрият отбор през първите 45 минути, макар че не успяваха да създадат много чисти голови положения. В 40-ата минута Ки Сун-юен вкара топката във вратата на Пантилимон, след като засече центриране на Шелви от пряк свободен удар. Попадението обаче бе отменено заради засада. Секунди след това Джърмейн Дефоу направи страхотен индивидуален пробив, пробягвайки близо 40 метра с топката, след което постреля Фабиански за 0:1.

След почивката Ки изравни с глава, след като засече центриране на Кайл Ноутън, наказвайки бившия си клуб.  До края "лебедите" наложиха още по-силен натиск в търсене на победно попадение, но Шелви и Нелсон Оливейра пропуснаха.

Суонзи е на девета позиция с 34 точки, докато Съндърланд е 14-и с 24.