Тони Пулис знае как се бие Стоук (видео)

Мениджърът на Уест Бромич Албиън Тони Пулис изведе своя тим до победа над бившия си клуб Стоук Сити. "Дроздовете" стигнаха до минималното 1:0 над "грънчарите" на своя "Дъ Хоутърнс" благодарение на гол на Идейе Браун в 19-ата минута на срещата. Тогава той прониза Бегович с глава и даде ранен аванс на своя отбор, който в крайна сметка съотборниците му задържаха до края на мача, за да се отдалечат на цели 11 точки от зоната на изпадащите, в която се намираха преди назначението на Пулис на мениджърския пост в клуба.

Пулис, който ръководеше Стоук Сити цели седем години между 2006 и 2013 година, демонстрира, че знае как да обезоръжи бившия си отбор. Блокиран удар с глава на Питър Крауч бе най-доброто положение за гол за отбора на "грънчарите", които цял мач не успяха да намерят път към вратата на съперника. Домакините трябваше да извършат принудителна смяна на вратаря, след като Бен Фостър получи травма в началото на второто полувреме и трябяваше да бъде заменен от Боаз Майхил, но и това не доведе до проблеми в тяхната отбрана.

Поражението прекъсна серия от три поредни победи за Стоук Сити във Висшата лига. Уест Бромич пък записа трети успех в последните пет мача на тима, което почти сигурно означава спасение на мястото в елита.