Добруджа с чисто 3:0 над КВК в Габрово

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа лесна 10-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха чисто като гости КВК Габрово с 3:0 (25:15, 26:24, 25:11) в мач от 16-ия кръг, игран тази вечер пред около 250 зрители в зала "Орловец".

Така добричлии се изкачиха на 4-то място във временното класиране с 31 точки след 10 победи, 4 загуби и два мача по-малко. Габровският тим пък остана на предпоследното 9-то място с едва 6 точки след 1 победа и 15 загуби. В следващия предпоследен 17-ти кръг от редовния сезон Добруджа 07 е домакин на аутсайдера Миньор (Перник), докато КВК Габрово е отново домакин, този път на Левски Боол в директен сблъсък за място в плейофите. Срещите са съответно в петък (27 февруари) от 18,00 часа и в събота (28 февруари) от 17,00 часа. Преди това, обаче, добруджанци ще приемат шампиона Марек Юнион Ивкони в отложен мач от 12-ия кръг. Този двубой е във вторник (24 февруари) от 17,30 часа.

Мачът ще се запомни с това, че един срещу друг играха двама братя разпределители - Николай Манчев за КВК Габрово и Георги Манчев за Добруджа. Самата среща започна много добре за гостите от Добрич, които постепенно поведоха с 20:12 в първия гейм. Това накара треньорът на габровци Любомир Герасимов да пусне в игра опитния 50-годишен Димитър Божилов на мястото на Манчев, но въпреки това добруджанци взеха гейма с убедителното 25:15. Втората част бе най-оспорвана, като волейболистите на Добруджа отново дръпнаха с 16:13 и 17:15. В този момент, обаче, първия съдия на мача Игнат Митев показа жълт картон на Венцислав Рагин от гостите при една спорна ситуация на мрежата, след което домакините дори изравниха при 17:17. След това КВК Габрово дори повеждаха на два пъти, но момчетата на Миро Живков успяха да се преборят и да затворят трудно гейма при 26:24. В началото на третия гейм Добруджа бързо поведоха с 4:0 и постепенно увеличаваха преднината си до крайното - 25:11 и 3:0.

Най-полезни за Добруджа станаха Симеон Александров (71% ефективност в атака, 25% позитивно и 12% перфектно посрещане) и Венцислав Рагин (5 блока!!! и 64% ефективност в атака) с по 12 точки за победата. За габровци Николай Леков завърши с 13 точки.

КВК ГАБРОВО - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (15:25, 24:26, 11:25)
КВК ГАБРОВО: Николай Манчев 2, Николай Леков 13, Костадин Бишуров 2, Красимир Стефанов 2, Мариян Дановски, Любомир Христов 5 - Асен Дапев-либеро (Мартин Наков, Димитър Божилов, Томислав Врачев 1, Стефан Иванов 4, Добромир Ганчев-либеро)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 9, Костадин Стойков 8, Димитър Маринков 10, Симеон Александров 12, Илия Петков 3, Венцислав Рагин 12 - Христо Христов-либеро (Валентин Димов 1, Петър Милушев, Ивайло Великов 3, Стефан Стоянов)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)