Добруджа с неочаквано трудна победа над Левски с 3:2 в Добрич

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха 9-а победа от началото на сезона в Суперлигата, след като се наложиха неочавано трудно над Левски Боол с 3:2 (25:13, 23:25, 21:25, 25:20, 16:14) в мач от 15-ти кръг, който се игра в зала "Добротица".

След като спечелиха лесно първия гейм с категоричното 25:13, волейболистите на Мирослав Живков  се отпуснаха и помислиха, че ще стигнат лесно до 3-те точки. Това обаче не се случи, след като "сините" заиграха много ентусиазирано и задружно и след оспорван втори гейм, завършил след 25:23 в тяхна полза, абсолютно заслужено спечелиха и третата част с 25:21. Притиснати до стената, добруджанци успяха да стигнагнат до тайбрек след 25:20 в 4-ия гейм. В тайбрека Добруджа стигна до мачбол при 14:11, но възпитаниците на Петръ Шопов изравниха до 14:14, но силите не им стигнаха и домакините спечелиха 5-ата решаваща част с 16:14.