Нефтохимик с лесно 3:0 над КВК Габрово

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна лесна 10-та победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Николай Желязков биха без особени проблеми у дома КВК Габрово с 3:0 (26:24, 25:17, 25:16) в среща от 15-ия кръг, играна тази вечер пред едва 250 зрители в зала "Младост".

Така бургазлии са на 3-то място във временното класиране с 28 точки след 10 победи, 4 загуби и мач по-малко. С 28 точки са и 4-ия Пирин (Разлог) след 10 победи и 5 загуби и 5-ия Добруджа 07 (Добрич), но след 9 победи, 4 загуби и два мача по-малко,. В следващия 16-ти кръг Нефтохимик 2010 гостува на Миньор (Перник), а габровският тим е домакин на добричлии. Мачовете са съответно в петък (20 февруари) от 17,30 часа и в събота (21 февруари) от 16,00 часа.

Волейболистите на Нефтохимик започнаха много добре в първия гейм, като поведоха с 8:2 и 16:9. Голямата разлика, обаче, доведе до отпускане и спад в играта им, което едва не им коства гейма. Габровци се разиграха, стопиха изоставането си и дори изравниха при 23:23. Все пак бургазлии измъкнаха гейма след 26:24. Втората част бе оспорвана до втората техническа пауза, която дойде само с точка аванс за бургазлии - 16:15. Едва след това момчетата на треньора Николай Желязков направиха разлика и затвориха гейма с убедителното 25:17. В началото на третия гейм домакините взеха солиден аванс, след което безпроблемно спечелиха гейма с 25:16, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за Нефтохимик станаха Андрей Николов (1 блок, 1 ас, 59% ефективност в атака и 67% перфектност в атака) и резервата Петър Христов (2 блока, 2 аса и 58% ефективност в атака) завършиха съответно с 12 и 11 точки за победата. За габровци Николай Леков заби страхотните 24 точки (2 блока, 4 аса и 55% ефективност в атака), но и това се оказа недостатъчно за успеха.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - КВК ГАБРОВО 3:0 (26:24, 25:17, 25:16)

НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 4, Георги Петров 7, Стоян Златев 1, Андрей Николов 12, Стоян Самунев 10, Теодор Богданов 8 - Христо Велков-либеро (Петър Христов 11, Костадин Николов 7)
Старши-треньор: Николай Желязков
КВК ГАБРОВО: Николай Манчев 1, Николай Леков 24, Красимир Стефанов 9, Костадин Бишуров 5, Мариян Дановски 1, Любомир Христов 2 - Асен Дапев-либеро (Стойчо Петров, Стефан Иванов 1, Димитър Божилов)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.
Статистика: Костадин Бирбочуков (скаутмен на Нефтохимик 2010)