Левски Боол с втора поредна победа след 3:1 над Арда

Мъжкият волейболен отбор на Левски Боол продължава отличното си представяне през последните няколко седмици и записа втора поредна победа в Суперлигата. Воденият от треньора Петър Шопов тим успя да обърне и надиграе у дома Арда (Кърджали) с 3:1 (22:25, 25:22, 27:25, 25:19) в последен мач от 16-ия кръг, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Сиконко".

Така "сините" се затвърдиха на 8-ото място във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 13 загуби. Волейболистите на Арда пък останаха 7-ми с 25 точки след 8 победи и 8 загуби. В следващия предпоследен 17-ти кръг от редовния сезон Левски гостува на 9-ия КВК Габрово, който все още има шансове за 8-ото място и плейофите, докато кърджалийци гостуват на шампиона Марек Юнион Ивкони. Срещите са съответно в събота (28 февруари) и неделя (1 март) от 17,00 часа.

Левски започна много силно в първия гейм на срещата и дръпна набързо с 8:3 до първото техническо прекъсване. Последваха нови силни минути за домакините и резултатът набъбна до 11:4. Много силен начален удар на Невен Нешев върна интригата в гейма при 11:8. Гостите от Кърджали продължиха да притесняват младите състезатели на Левски с начален удар и стигнаха до равенство при 13:13. Двата отбора продължиха да се гонят в резултата и втората техническа почивка дойде при само точка аванс за домакините - 16:15. Ас на Спас Байрев изведе Арда за пръв път в мача напред в резултата при 17:16. Гостите се оказаха по-концентрирания отбор до края на гейма и след атака на Петър Бъчваров затвориха първата част при 25:22. Подобно на първата част и във втория гейм "сините" започнаха по-силно и след няколко добри блокади успяха да дръпнат с 8:5. Подобно на предната част гостите от Арда отново изравниха резултата при 13:13. Две добри отигравания на Мартин Атанасов доведоха до преднина от две точки при второто техническо прекъсване - 16:14. Последва игра точка за точка и "сините" взеха гейма с 25:22.

Двата отбора започнаха гонитба в точките още от самото начало на третата част и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:7 за домакините от Левски. Последваха силни минути на блокадата на гостите и те се оттеглиха при втората техническа почивка с комфортна преднина от 16:13. Противно на логиката, обаче, по-здрави нерви показаха волейболистите на Левски, които успяха да затворят гейма с 27:25. Четвъртата част премина изцяло  под диктовката на волейболистите на Левски. Младите състезатели на "сините" изиграха много силен гейм, в който постепенно увеличаваха преднината си и заслужено спечелиха гейма с 25:19, а с това и мача с 3:1.