Верона спечели втори пореден луд мач в Италия! Скримов със 7 точки

Отборът на Калцедония (Верона) записа втора победа с 3:2 в рамките на само една седмица, след като в първи мач от 19-ти кръг на италианската Суперлига се наложи с драматичното 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 38:36, 15:11) като гост на Топ Волей (Латина) с Тодор Скримов.

Волейболистите на Андреа Джани реализираха забележителен обрат, след като изоставаха с 0:2 гейма, а в четвъртия се пребориха за 38:36 след 46 минути игра!

Страхотен мач направи австралийският център на Калцедония Ейдън Зингел, който заби внушителните 21 точки (2 аса, 7 (!!) блокади, 71 % в нападение). Само две повече добави американецът Тейлър Сандер (4 аса, 2 блокади, 43 % в атака). Словенецът Митя Гаспарини остана с 16 (3 аса, 1 блокада, 39 % в нападение).

За домакините Тодор Скримов бе титуляр, като само в тайбрека се включи като резерва. Българският национал записа 7 точки (1 ас, 32 % в нападение), но показа повече стабилност в посрещане с 58 % позитивно и 46 % отлично. Сръбският диагонал Саша Старович бе най-резултатен с 27 точки (2 аса, 1 блокада, 46 % в атака), а словенецът Тине Урнаут добави 21 (1 ас, 1 блокада, 48 % в нападение).

Във временното класиране Калцедония заема четвърто място с 35 точки преди останалите мачове от кръга. Топ Волей (Латина) е на шеста позиция с 31 точки.