Тодор Скримов с 9 точки, Латина с важен успех над Молфета с 3:0

Националът Тодор Скримов и неговият клуб Топ Волей (Латина) постигнаха важна победа у дома над Експривия Нелдирито (Молфета) с 3:0 (27:25, 25:21, 25:18) в мач от 17-ия кръг на италианската Суперлига, който се игра пред 1349 ва "Пала Бианкини".

Най-оспорван бе първият гейм, в който гостите от Молфета водеха с 24:21. На сервис обаче застана опитният разпределител на домакините Даниеле Сотиле и след неговия начален удар отборът на Топ Волей неутрализира три геймбола, за да изравни резултата. След това благодарение на стабилната си блокада, домакините направиха обрат до 27:25 и поведоха с 1:0. Това се оказа и ключовият момент в срещата, защото във втория и третия гейм домакините бяха безапелационни. Особено в края на третата част, когато словенецът Тине Урнаут изнесе истински монолог от сервис и в атака.

Тодор Скримов реализира 9 точки (2 ас, 1 блок, 2 аса, 46% ефективност в атака, 36% перфектно и 64% позитивно посрещане).

За MVP бе определен Тине Урнаут, който реализира 17 точки (3 блокади, 2 аса, 50 % в атака). От блокада Латина направи 15 точки, като основен принос имаше белгиецът Симон ван де Воорде със 7 и общо 14 точки (58 % в нападение). Сръбският диагонал Саша Старович записа 15 точки (3 блокади, 46 % в атака).

За Молфета словенецът Ален Скет записа 16 точки (1 ас, 54 % в атака).
В залата на Латина имаше малка, но затова гласовита българска агитка, която подкрепяше Тодор Скримов през целия мач. След края на срещата той бе изненадан с подарък от феновете.