Силен Тодор Скримов изведе Латина до успех над Равена с 3:2

Първа победа през новата 2015 година записа Топ Волей (Латина), в който играе национала Тодор Скримов, след като в мач от 15-ти кръг на италианската Суперлига се наложи наод Равена с Жани Желязков с 3:2 (18:25, 25:20, 19:25, 25:15, 19:17).

Тодор Скримов не започна като титуляр, но влизаше като резерва в първия и 3-ия гейм. Той обаче имаше съществен принос и остана в титулярния състав в 4-ия и 5- ия гейм, в резултат на което записа 11 точки (2 аса, 1 блокада, 50 % в атака). За MVP бе определен словенският му съотборник Тине Урнаут, който също направи 11 точки (4 аса, 37 % в нападение). С 24 точки се отличи сръбският диагонал на тима Саша Старович (1 ас, 1 блока, 50 % в атака).

Гостите от Равена се представиха много силно на блокада, като записаха 19 точки на този елемент срещу само 6 за домакините. 23 точки отбеляза бразилецът Ренан Буяти (1 ас, 3 блокади, 48 % в нападение), а Жани Желязков влизаше като резерва във втория и четвъртия гейм, но не успя да се разпише. Бившият играч на Латина Енрико Честер направи 17 точки (2 аса, 8 (!!) блокади, 44 % в нападение). Словенецът Клемен Чебул добави 18 точки (3 аса, 2 блокади, 43 % в атака).

В края на тайбрека главният съдия Джанлука Капело раздаде по един червен картон на двата отбора в опит да успокои страстите.

Така Латина вече има 23 точки и заема 6-ото място във временното класиране. Равена също е с 23 точки, но с по-малко победи.

ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) - РАВЕНА 3:2 (18:25, 25:20, 19:25, 25:15, 19:17)

ЛАТИНА: Даниеле Сотиле 3, Саша Старович 24, Тине Урнаут 11, Йерун Раувердинк 3, Симон Ван Де Вуурде 12, Андреа Роси 5 - Лорис Маниа-либеро (ТОДОР СКРИМОВ 11, Давиде Пелегрино, Даниеле Таили-либеро, Андреа Семенцато)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
РАВЕНА: Максимилиана Кавана 3, Рена Буяти 23, Клемен Чебул 18, Енрико Драпали 4, Стефано Менгоци 15, Енрико Честер 17 - Андреа Бари-либеро (Паскале Гаврииле 1, ЖАНИ ЖЕЛЯЗКОВ, Рафаил Кументакис, Рикардо Джои-либеро)
Старши-треньор: Валдо Кантор.