100 години ски спорт в България

Тодор Скримов и Латина сразиха Падуа с 3:1

Националът Тодор Скримов и неговите съотборници от Топ Волей (Латина) завършиха годината с победа, след като победиха Тонацо (Падуа) с 3:1 (25:15, 18:25, 25:21, 26:24) в мач от 12-ти кръг на италианската Суперлига.

В последния 13-и кръг от първия полусезон, който ще се изиграе между 28 и 29 декември, Топ Волей почива.

Българският национал Тодор Скримов се появи като резерва в първия и в четвъртия гейм, като успя да се разпише веднъж (100 % в атака) и изпълни два начални удара, единия от които погрешно.

За MVP бе определен сръбският диагонал на Латина Саша Старович, който бе най-резултатен с 22 точки (2 блока, 56% ефективност в атака). Словенецът Тине Урнаут се отличи с 21 точки (3 аса, 1 блок).

За гостите от Падуа 19 точки реализира Стефано Джаноти (49% ефективност в атака).

Така Латина заема 5-о място във временното класиране с 21 точки, а Падуа е на 10-о със 7 точки.