Тодор Скримов и Латина изненадаха Лубе с 3:1 като гост (СНИМКИ)

Националът Тодор Скримов и неговият клуб Топ Волей (Латина) поднесоха голямата изненада в 11-ия кръг на италианската Суперлига, след като изненадаха и победиха като гост шампионите от Кучине Лебе Банка Марке (Трея) с 3:1 (25:17, 24:26, 25:22, 25:23). Двубоят се игра пред 1927 зрители в зала "ПалаСпорт Фонтескадела" в Мачерата.

Тодор Скримов остана резерва в мача, но се появи за малко в 3-ата и 4-ата част, но не записа точка. Най-резултатен за Латина стана бившият сръбски волейболист на Лубе Банка Саша Старович с 22 точки (2 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака), а словенецът Тине Урнаут добави още 18 точки (3 аса, 47% ефективност в атака, 22% перфектно и 26% позитивно посрещане).

За Лубе Банка се отличи Джулио Саби с 18 точки (57% ефективност в атака), а влезлият като резерва още в първата част Бартош Курек добави още 17 точки (1 ас, 62% ефективност в атака, 7% перфектно и 20% позитивно посрещане). Симоне Париди се отличи с 15 точки (1 ас, 3 блока, 48% ефективност в атака, 35% перефктно и 65% позитивно посрещане).

Успехът бе 6-и за Латина от началото на сезона и с актив от 18 точки Тодор Скримов и съотборниците му заемат 6-то място във временното класиране. Трея допусна втора загуба от началото на сезона и с актив от 25 точки е 3-и.

КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (ТРЕЯ) - ТОП ВОЛЕЙ (ЛАТИНА) 1:3 (17:25, 26:24, 22:25, 23:25)

ЛУБЕ БАНКА: Микеле Барановоч 3, Джулио Саби 18, Иржи Ковар, Симоне Париди 15, Драган Станкович 8, Марко Подрасчанин 8 - Юбер Ено-либеро (Алесандро Папарони-либеро, Константин Шумов 2)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
ЛАТИНА: Даниел Сотиле 4, Саша Старович 22, Тине Урнаут 18, Йерун Раувердинк 6, Андреа Роси 5, Симон Ван Де Вуурде 5 - Лорис Маниа-либеро (ТОДОР СКРИМОВ, Даниеле Таили, Андреа Семенцато)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини.