Последният удар изкачи Борусия (М) на третото място (видео)

С гол на Гранит Джака в продължението на редовните 90 минути Борусия (Мьонхенгладбах) надви гостуващия Кьолн с 1:0 в регионалното дерби от 21-ия кръг на германския елит. По този начин отборът на Лусиен Фавре излезе на трето място в класирането.

Борусия демонстрира тотално превъзходство във владеенето на топката - 74%:26%, но успя да стигне до заветното попадение едва в в 19-ия си изтрел към вратата на Тимо Хорн. Влезлият като смяна Торган Азар центрира от фал и Джака насочи кълбото в мрежата. Преди това стражът на "козлите" беше отразил всичко опасно. Вторият гол на швейцарския национал за сезона идва скоро след като той подписа нов договор с клуба.

На другата врата също имаше "напечени" моменти, като на няколко пъти Ян Зомер показа класа. Това е първа загуба за Кьолн след подновяването на първенството, като засега отборът е на 4 точки от опасната зона.

Идния четвъртък отборът от Мьонхенгладбах го очаква далеч по-сериозно изпитание при гостуването в Испания на Севиля в първа среща от 1/16-финалите в турнира Лига Европа. В края на седмицата пък предстои мач и с Хамбургер ШФ на "Имтек Арена", докато "козлите" ще премерят сили с Хановер 96.