Борусия (М) пак удари в последната минута (видео)

Третият в класирането Борусия (Мьонхенгладбах) се спаси от загуба при гостуването си на Хамбургер ШФ с попадение в продължението за крайното 1:1. Тогава резервата Бранимир Хъргота беше точен с глава след центриране от корнер. Домакините бяха повели в 73-ата минута чрез Золтан Щийбер.

Така "Шпортферайн" не успя да се реабилитира за срамната загуба с 0:8 от Байерн (Мюнхен) преди седмица и е само на 2 точки от опасната зона. Днес наставникът Йозеф Цинбауер излезе със 7 нови футболисти в сравнение с тези, които претърпяха крушението в Бавария в миналия кръг.

Борусия обаче започна по-добре и доминираше през първото полувреме. Още в началните няколко минути гостите пропуснаха да поведат, като веднъж и гредата спаси Хамбургер ШФ след рикошет в тялото на Патрик Херман в 5-ата минута. Макс Крузе също нямаше шанс, а после и защитник се намеси в ключов момент, в който голът "висеше на косъм".

Домакините постепенно изравниха играта и намериха начин да блокират нападателния футбол на съперника. Дебненето продължи и в 73-ата минута Хамбургер ШФ успя да се възползва при една своя контраатака и Щийбер насочи топката в мрежата.

След това гостите от Мьонхенгладбах хвърлиха всичко в атака, пускайки на терена офанзивни играчи като Торган Азар и Хъргота. В 90-ата минута Макс Крузе пропусна от няколко метра, като отлично се намеси вратаря Ярослав Дробни, избивайки в корнер. При неговото изпълнение обаче всичките 11 играчи на домакините така и не успяха да се разберат и оставиха непокрит Хъргота, който с глава вкара за крайното 1:1.

Също в продължението на редовното време Борусия вкара и в миналия си мач срещу Кьолн, печелейки тогава с 1:0.