Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Нова успешна крачка на Борусия (М) към голямата цел (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) продължава успешния си път към място в Шампионската лига след втора поредна минимална победа с 1:0 на старта на пролетния полусезон в Бундеслигата. Тази вечер успехът дойде при домакинството срещу Фрайбург, като отново точен беше Патрик Херман, който вкара и на Щутгарт в миналия кръг преди няколко дни. Равенството на Шалке 04 срещу Байерн в Мюнхен позволи на Борусия да дръпне на "кралскосините" с 2 точки в битката за третото място преди директния сблъсък помежду им в петък.

Отборът на Лусиен Фавре започна много силно и постави съперника под напрежение. Още в 3-ата минута Херман имаше шанс да вкара, но вратарят Роман Бюрки спаси. В 6-ата минута стражът излезе победител в ситуация един на един с Бранимир Хъргота.

Противно на развоя на играта, след тези моменти тимът на Фрайбург имаше две положение с далечни удари на Владимир Дарида и Майк Франтц.

Все пак "Борусия Парк" ликуваше и това стана в 23-ата минута, когато Хъргота изведе Херман за 1:0, подобно на попадението от Щутгарт. Любопитното е, че за шведския нападател това е трета асистенция от началото на сезона и трите са реализирани от Херман.

В 37-ата минута съотборникът им Макс Крузе нямаше нужния късмет да преодолее Бюрки за 2:0.

След почивката гостуващият отбор създаде няколко опасни атаки, като най-критичната дойде в 85-ата минута след изстрел на Жонатан Шмид, но новият вратар Ян Зомер не трепна и показа, че може да бъде достоен заместник на Марк-Андре тер Стеген.

Седмата загуба от началото на сезона за Фрайбург може да върне тима в зоната на изпадащите в зависимост от резултатите от останалите мачове в сряда. В събота пък предстои важно домакинство на последния към момента Борусия (Дортмунд).