Шалке 04 измести Борусия (М) от третото място (видео)

С гол на празнуващия своя мач номер 250 в Бундеслигата Транкило Барнета Шалке 04 надви Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0 в първи двубой от 20-ия кръг на Бундеслигата. Успехът затвърди добрата форма на "кралскосините" през пролетта. Тимът на Роберто Ди Матео вече има две победи и равенство след подновяването на сезона и измести днешния си съперник от третото място във временното класиране.

Срещата на "Фелтинс Арена" в никакъв случай не може да бъде определена като зрелищна. И двата отбора започнаха предпазливо, но домакините имаха шанса да вкарат ранен гол, който им помогна да се успокоят. Точен в 10-ата минута беше Барнета, който засече перфектно центриране от десния фланг на Кевин-Принс Боатенг.

След гола Шалке предостави инициативата на гостите, които обаче почти не създадоха работа за 19-годишния страж Тимон Веленройтер. В средата на полувремето "зебрите" организираха едно от малкото си скростни атаки, но навременен шпагат на Бенедикт Хьоведес попречи на Макс Крузе да изравни.

След почивката Борусия продължи да се затруднява в опитите си да превземе вратата на Веленройтер. Най-близо до попадението беше Рафаел, но неговият изстрел премина встрани от целта. По този начин отборът на Лусиен Фавре не можа да запише рекордна 4-а поредна победа срещу Шалке и отстъпи третата позиция.