Кьолн и Хановер 96 си помогнаха с по 1 точка (видео)

Кьолн и Хановер 96 завършиха 1:1 в късния съботен мач от 22-ия кръг на Бундеслигата и прибавиха по точка към активите си в борбата за оцеляване. "Козлите" са на три пункта от опасната зона, а днешният им съперник на един повече. Положението в германското първенство е такова, че половината тимове се борят да не изпаднат, а другата за участие в евротурнирите.

Головете паднаха още в началото и само подлъгаха феновете, че ги очаква спектакъл. В 5-ата минута чилийският бек на гостите Миико Алборнос центрира отлично отляво и Хоселу с глава насочи топката в гредата, след което тя се удари в тялото на вратаря Тимо Хорн и влетя в мрежата. Попадението беше записано на името на нападателя, но това може и да бъде променено на автогол.

Кьолн успя да изравни след само 12 минути чрез Антони Уджа, който се възползва от двоен рикошет в играчи на гостите.

След това и двамата вратари имаха много работа, спасявайки всички опасности, за да се стигне в края до логичното 1:1.

В следващия кръг на Кьолн му предстои възможно най-тежкото нещо в Бундеслигата - гостуване на Байерн (Мюнхен), докато Хановер 96 приема последния в таблицата Щутгарт в ключов сблъсък, който може да осигури известно спокойствие при победа.