Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Екваториална Гвинея стигна до 1/2-финал

Домакинът на турнира за Купата на африканските нации Екваториална Гвинея се класира за 1/2-финалите на турнира, след като победи Тунис с 2:1 след продължения.

Тунис откри резултата в 70-ата минута чрез Ахмед Акаичи. Всичко вървеше добре за тунизийците, когато дойде 90-ата минута. В добавеното време съдията отсъди дузпа в полза на домакините и те изравниха с попадение на Хавиер Балбоа.

В продълженията отново Балбоа се разписа в 102-ата минута и класира отбора си напред в турнира. В спор за място на финала Екваториална Гвинея ще срещне победителя в мача между Гана и Гвинея.

Краят на мача беше белязан с грозни сцени. Футболисти и официални лица на двата тима едва не стигнаха до сблъсък, а фенове нахлуха на терена, за да отпразнуват победата. През цялото време играчите на Тунис пък бяха провокирани от трибуните и замеряни с бутилки, като един от футболистите дори беше уцелен в гърба.