Кот д'Ивоар изхвърли Камерун от Купата на африканските нации

Отборът на Кот д'Ивоар спечели предварителна група D на турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея и продължава в 1/4-финалите.

В последния си мач "слоновете" надвиха с 1:0 Камерун и го изхвърлиха от турнира. Голът отбеляза Макс-Ален Градел в 36-ата минута.

В другата среща от групата Мали и Гвинея завършиха 1:1. Кевин Констант откри за Гвинея от дузпа след четвърт час игра, но Мали върна равенството чрез Модибо Майга.  Преди това Мали пропусна да изравни от дузпа, след като Сейду Кейта пропусна. Резултатът остави Мали и Гвинея с по 3 точки и равни показатели и затова чрез жребий ще бъде определено кой от двата отбора ще продължи напред.