Кадър на Ботев (Пд) бележи на Купата на Африка

Играещият под наем от Ботев Пловдив в румънския ЧФР Клуж нападател Феребори Доре вкара гол при загубата на Конго с 2:4 от Демократична Република Конго (б.р. до 1997 г. държавата е носела името Заир) в първата четвъртфинална среща от турнира за Купата на африканските нации.

Доре откри резултата в 55-ата минута след асистенция на Делвин Ндинга. Конго взе аванс от две попадения след гол на Тиеви Бифума в 62-ата минута.

След това обаче ДР Конго вкара четири безответни попадения и постигна решителен обрат. На два пъти се разписа Диемерси Мбокани - в 65-ата и в 90-ата минута, а четвърт час преди края точен беше Жереми Бокила. Джоел Кимваки също вкара за победителите в 80-ата минута.

На полуфиналите в турнира ДР Конго ще се изправи срещу победителя от двубоя между Кот д'Ивоар и Алжир. По-късно днес е четвъртфиналът между Тунис и домакина Екваториална Гвинея.