Светослав Гоцев с 10 точки! Монца изненада Копра с 3:1 в Пиаченца

Трета поредна победа записа Веро Волей (Монца) със Светослав Гоцев в италианската Суперлига, след като в изтеглен мач от 15-ти кръг на първенството се наложи с 3:1 (30:32, 25:23, 26:24, 25:23) като гост на Копра (Пиаченца) с Христо Златанов.

Мачът подари доста емоции и обрати за близо 2700-те зрители по трибуните на "Пала Банка" в събота вечер. В първия гейм гостите от Монца предусещаха спечелването му, след като водеха с 22:18. Тогава обаче серия от сервис на руснака Алексей Остапенко върна Вълците в гейма и след отлични прояви на неостаряващите Христо Златанов и Самуеле Папи, домакините стигнаха до 32:30 и 1:0.

Във втората част след първоначалния аванс на Веро Волей от 7:3, Копра поведе с 21:20. Тогава обаче гостите "върнаха" жеста и на свой ред направиха обрат, за да изравнят геймовете. Това им даде допълнителен импулс в играта и след труден трети гейм, приключиха всичко в четвъртия.

Топ реализатор в двубоя стана кубинският нападател на Веро Волей Уилямс Падура, който заби 22 точки (1 блокада, 68 % в атака). Андреа Галиани добави 18 (2 блокади, 59 % в нападение), а Якопо Бото остана с 16 (47 % в атака). Светослав Гоцев направи нов силен мач, след като реализира 10 точки (1 блокада, 50 % в нападение).

За домакините, които записаха трета поредна загуба (и четвърта във всички турнири), капитанът Златанов направи 21 точки (1 ас, 1 блокада, 40 % в нападение) и остана на три от кота 9000 измежду редовния сезон и плейофите в Италия. 15 добави кубинецът Рейдъл Поей (3 блокади, 38 % в атака).

Преди изиграването на мачовете днес Копра остава на осмо място с 18 точки, а Веро Волей вече има 12 и заема десета позиция.

КОПРА (ПИАЧЕНЦА) - ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 1:3 (32:30, 23:25, 24:26, 23:25)

ПИАЧАНЦА: Мигел Тавареш 1, Райдел Поей 15, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 21, Самуеле Папи 10, Аимоне Алети 13, Емануел Кохут 1 - Марио Жуниор-либеро (Давиде Мара-либеро, Алексей Остапенко 7, Якопо Масари 2, Лука Тенкати, Тийс Тер Хорст 4)
Старши-треньор: Андреа Радичи
МОНЦА: Никола Йовович 2, Уилямс Диаз Падура 22, Андреа Галиани 18, Якопо Бото 16, Альберта Елиа 7, СВЕТОСЛАВ ГОЦЕВ 10 - Даниеле Де Пандис-либеро (Симоне Тиберти, Максим Ботин, Уилям Прокопио-либеро)
Старши-треньор: Оресте Вакондио.