Гоцев - Казийски 13:13!! Монца - Тренто 0:3, възпитаниците на Радо Стойчев вече 2-ри в Италия (ВИДЕО + СНИМКИ)

Матей Казийски заби 13 точки (1 ас, 2 блока, 52% ефективност в атака, 41% перфектно и 56% позитивно посрещане), а неговият клуб италианският Енeрджи Т.И.Трентино (Тренто) победи като гост Веро Волей (Монца) с 3:0 (25:19, 26:24, 25:18) в мач от 12-ия кръг на италианската Супeрлига.

Възпитаниците на Радостин Стойчев бяха затруднени само във втората част, която спечелиха трудно с 26:24.

За домакините от Монца силен мач направи българският национал Светослав Гоцев, но неговите 13 точки (1 ас, 4 блока, 57% ефективност в атака) не стигнаха дори за гейм. 13 точки записа и кубинският му съотборник Уилямс Диас Падура (1 ас, 1 блок, 38% ефективност в атака).

Най-резултатен в мача бе словашкият диагонал на Тренто Мартин Немец, който записа 16 точки (4 аса, 80% ефективност в атака).

Така Тренто вече излезе на второ място във временното класиране, като се възползва по най-добрия начин от втората поредна загуба на шампионите от Кучине Лубе Банка Марке (Трея). Волейболистите на Радо Стойчев имат 27 точки, с една пред Лубе и на 2 зад лидера Модена Волей (Модена).

Веро Волей остава на последно място без победа до момента и с 3 точки в актива си.