Светослав Гоцев с 10 точки за успех на Монца за успеха над Равена с 3:0, Жани Желязков с 5 точки

Четвърта победа в последните си 5 мача записа Веро Волей (Монца), в който играе и националът Светослав Гоцев, след като в мач от 18-ти кръг на италианската Суперлига се наложи като гост на ЧМЧ Равена с 3:0 (25:23, 25:22, 25:21).

Българският национал се представи отлично, като реализира 10 точки (3 блока, 58% ефективност в атака). Най-резултатен бе кубинският му съотборник Уилямс Диас Падура с 15 точки (2 блока, 46% ефективност в атака).

За домакините от Равена Жани Желязков се появи като резерва във втория и третия гейм и записа 5 точки (63% ефективност в атака). Бразилецът Ренан Буяти завърши с 11 точки (52% ефективност в атака).