Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Падуа изпоти Модена

Седмица след като спечели Купата на Италия отборът на Модена Волей (Модена) срещна доста трудности, за да прекърши съпротивата на новака Тонацо (Падуа) в мач от 15-ти кръг на първенството. След 1 час и 34 минути волейболистите на Анджело Лоренцети се пребориха за 3:0 (30:28, 29:27, 25:21) пред 2800 зрители в Пала Панини.

Преди началото на срещата, играчите на Модена направиха кръгче на залата с трофея, който спечелиха преди седмица. След това трябваше доста да се поизпотят, за да запишат 12-та си победа.

Силен мач направи сръбският ас на тима Неманя Петрич, който отбеляза 22 точки (2 аса, 1 блокада, 66 % в нападение). Френският национал Ървин Нгапет остана със скромните за него 11 (1 ас, 43 % в атака). За гостите от Падуа на ниво се представи Стефано Джаноти с 16 точки (2 аса, 2 блокади, 38 % в атака).

Така Модена Волей излезе на първо място с 36 точки преди мача на Енърджи Т.И.Трентино (Тренто) срещу Сър Сейфти (Перуджа) днес. След четвъртата си поредна загуба Тонацо остава със 7 точки и заема 12-то място в класирането.