Христо Златанов поведе Пиаченца към плейофите в Шампионската лига (ГАЛЕРИЯ)

Христо Златанов и съотборниците му от италианския Копра (Пиаченца) направиха важна крачка към продължаването си в плейофите на Шампионската лига, след като в мач от Група А надвиха трудно белгийския Кнак (Руселаре) с 3:1 (21:25, 25:18, 25:18, 25:20) пред 2643 зрители в "Пала Банка".
Копра (Пиаченца) - Кнак Рьозеларе 3:1
След слабия първи гейм, играчите на Копра засилиха началния си удар и именно това направи разликата, след като в крайна сметка реализираха 10 аса (5 от кубинеца Рейдъл Поей).
Легендарният разпределител Марко Меони, който се върна към спорта след година и половина почивка, бе сред резервите на Копра, но не се появи в игра.
Рейдъл Поей бе най-резултатен с 20 точки (5 аса, 48% ефективност в атака). Българският капитан на Копра Христо Златанов добави 15 точки (54% ефективност в атака, 21% перфектно и 36% позитивно посрещане), а Аймоне Алети добави 12 точки (3 аса, 1 блок, 80% ефективност в атака).
Тома Русо заби 19 точки (1 ас, 4 блока) за Кнак, а Ендрик Тюрлинкс добави 11 точки.
Така преди днешния мач на румънския Томис (Констанца) Копра се изравни на върха в класирането с лидера от Румъния, след като събра 10 точки, но все пак остава на второ място заради по-малкия брой победи.
КОПРА, ПИАЧЕНЦА (ИТАЛИЯ) - КНАК РЬОЗЕЛАРЕ (БЕЛГИЯ) 3:1 (21:25, 25:18, 25:18, 25:20)
ПИАЧЕНЦА: Мигел Тавареш 4, Райдел Поей 20, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 15, Самуеле Папи 3, Аимоне Алети 12, Алексей Остапенко 7 - Марио Жуниор-либеро (Давиде Мара-либеро, Тийс Тер Хорст, Якопо Масари 6, Лука Тенкати)
Старши-треньор: Андреа Радичи
КНАК: Ееми Тервапорти 1, Тома Русо 19, Ендрик Тюрлинкс 11, Йоханес Паулидес 4, Питере Коломан 6, Матисс Верханеман 8 - Стийн Дейонкеере-либеро (Стийн Дулся, Гетрян Клаес 1)
Старши-треньор: Емил Русо.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача ПИАЧЕНЦА - КНАК 3:1 - ТУК!!!