Тежък ден за Черчи: Скандал и смяна на почивката

Началото на авантюрата на Алесио Черчи в Милан е всичко друго, но не хубава и положителна. От неговото идване, тимът спечели една точка от три мача, когато той не игра в гостуването на бившия му тим Торино, а два пъти бе на терена при загубите на “Сан Сиро” с 1:2 от Сасуоло и с 0:1 от Аталанта в последните две домакинства в Серия “А”.

Днес той дебютира от първата минута в калчото след доброто представяне за Купата на Италия през седмицата, но на почивката бе заменен. Още в първата минута отправи удар,  а след това се отличи с хубаво подаване към Жереми Менес преди да сбърка цели осем пъти и да получи доста критики от Иняцио Абате - десният защитник, свикнал да играе с Кейсуке Хонда, който първо се връща в защита, а второ влиза навътре и оставя пространство на Абате при включванията му. Нещо, което Черчи не стори. Той остана изцяло на крилото, което вбеси Абате. Последният няколко пъти му направи забележка, а медиите на Апенините твърдят, че на почивката е станал скандал между двамата.

При резултат 0:1 изнервени от ситуацията Абате повишил тон на Черчи по пътя към съблекалнята, а бившият играч на Атлетико Мадрид не му останал длъжен, след което разменили остри реплики. Това едва ли е се е харесало на Филипо Индзаги, който дори остави Черчи в съблекалнята за втората част, а на негово място се появи Джампаоло Пацини.

“Черчи е цел номер едно за мен от лятото”, коментира СуперПипо. Юношата на Рома пък бе категоричен: “Още лятото исках само Милан”. Две седмици по-късно тези фрази изглеждат далеч в миналото.