Милан отмъсти на Сасуоло и е на 1/4-финал за Купата на Италия (видео)

Отборът на Милан отмъсти на Сасуоло за загубата преди седмица в Серия "А" (1:2), като отстрани същия тим в турнира за Купата на Италия. Тази вечер "росонерите" надиграха с 2:1 "зелено-черните" и ги елиминираха от надпреварата. Джампаоло Пацини в 38-ата и Найджъл де Йонг в 86-ата минута вкараха двата гола за домакините на "Джузепе Меаца", а Никола Сансоне от дузпа отбеляза попадението за гостите.

Първата голова ситуация в мача бе на сметката на гостите. Още в 3-ата минута Леонардо Паволети бе изведен в наказателното поле, но не отигра добре топката и вратаят Кристиан Абиати без проблем улови. След това пък в 25-ата минута Милан имаше чудесен шанс като Алесио Черчи надбяга двама защитници и стреля от труден ъгъл, но право в ръцете на вратаря. Три минути по-късно отново гостите застрашиха вратата на "росонерите" като след центриране по земя Паволети стреля от движение, но до гредата.

В средата на полувремето обаче Милан рязко вдигна оборотите и за три минути създаде три страхотни голови възможности. В 36-ата минута Джампаоло Пацини бе изведен зад защитата, но стреля много слабо и покрай вратата. Веднага след това Стефан ел Шаарауи напредна пред наказателното поле и стреля от дистанция, но над напречната греда. В 38-ата минута обаче натискът на домакините даде резултат. Тогава Пацини получи чудесно центриране на точката на дузпата и от воле засече кълбото в мрежата за 1:0.

В 42-ата минута Милан можеше да удвои преднината си, но удар на Алесио Черчи се отби от гредата. В края на полувремето пък домакините получиха гол в своята врата, но той бе отменен заради засада.

Втората част започна с нов прекрасен шанс за Милан като Пацини от близо необезпокояван стреля с глава, но право в тялото на вратаря. Веднага след това пък събитията се пренесоха пред Абиати, който трябваше да показва рефлекс след опасен удар на Никола Сансоне. В 56-ата минута и Паволети имаше нов шанс за гостите, но от воле насочи топката встрани от вратата.

Играчите на Сасуоло изглеждаха доста по-опасни през второто полувреме и в 63-ата минута получиха доста спорна дузпа за нарушение на Кристиан Сапата срещу Паволети. Никола Сансоне пък изпълни наказателния удар и възстанови равенството в мача - 1:1. Милан можеше много бързо да си върне преднината в резултата, но изстрел от фаул на Черчи в 66-ата минута бе спасен от вратаря.

В края на мача обаче Милан все пак успя да се пребори за победата. В 86-ата минута удар на Андреа Поли се отби от напречната греда, но при добавката Найджъл де Йонг от воле не остави шансове на вратаря и направи резултата 2:1.

По този начин Милан продължава на 1/4-финал в турнира и там ще срещне победителя от сблъсъка между Торино и Лацио, който ще се изиграе в сряда вечер.

МИЛАН - САСУОЛО 2:1
1:0 Пацини (38)
1:1 Сансоне (64) дуз.
2:1 Де Йонг (86)

МИЛАН: Абиати, Абате, Алекс, Сапата, Де Шильо (Бонера 46), Де Йонг, Поли, Бонавентура, Ел Шаарауи, Черчи (Монтоливо 82), Пацини

САСУОЛО: Консили, Връшалко, Канаваро, Лонги, Антеи, Биондини, Мисироли, Чибса (Берарди 87), Паволети (Дзадза 85), Флокари, Сансоне (Флоро Флорес 87)