Милан се сгромоляса на "Сан Сиро" в дебюта на Черчи (видео+галерия)

Отборът на Милан се сгромоляса насред “Сан Сиро” в първия си мач за 2015 година. “Росонерите” допуснаха обрат с 1:2 от Сасуоло в 17-ия кръг от първенство. Първият гол на Андреа Поли за сезона в 9-ата минута заблуди тифозите на “червено-черните”, които очакваха успех след двете победи над Наполи и Реал (Мадрид) и равенството на "Олимпико" с Рома в последните три двубоя на тима. Никола Сансоне в 28-ата и Симеоне Дзадза в 68-ата минута развалиха дебюта на Алесио Черчи, който се появи в средата на втората част.

Успехът е първи в историята на гостите на “Сан Сиро” в Серия ”А”, където през този сезон тимът допусна най-голямата си загуба в историята - 0:7 при гостуването на  Интер. Тимът от Емилия-Романия се превръща в "черна котка" за миланския гранд, след като преди година уволниха Масимилиано Алегри при историческата си първа победа над Милан (4:3), а през май при единствената си загуба от Милан в Милано пък се оказа последен мач на Кларънс Зеедорф. Поражението е четвърто за “росонерите”, които останаха с 25 точки, докато Сасуоло вече има 23 точки.

Двамата треньори заложиха на офанзивните схеми 4-3-3, като Жереми Менес бе в компанията на Стефан Ел Шаарауи и Джакомо Бонавентура, докато Еузебио Ди Франческо бе заложил на вкаралия исторически четири гола на "росонерите" в един мач през миналия сезон Доменико Берарди, Симоне Дзадза и Никола Сансоне.
Домакините започнаха по-активно и 9-ата минута Поли откри головата си сметка за този сезон. Той засече топката отблизо. След 25-ата минута гостите заиграха по-добре и изравниха в 28-ата минута с гол на Сансоне. Крилото се измъкна от Алекс и Адил Рами и след хубаво спиране на гърди прати топката в долния десен ъгъл. Голът бе негов втори този сезон. Последваха пропуски на Беларди и Биондини, докато "росонерите" не стигаха до противниковата врата.
В 65-ата минута Алесио Черчи дебютира, след като смени Майкъл Есиен и още с първото си докосване можеше да се разпише, но бе изпреварен от Андреа Консили. Секунди по-късно Сасуоло стигна до пълен обрат. Дзадза стреля отдалеч, но топката изрезе в корнер. След центрирането му в 68-ата минута десетката на гостите със страхотен удар вкара за 1:2 своя шести гол този сезон. В 75-ата минута хубав удар от воле на резервата Пацини бе избит в корнер от Консили, аслед това Черчи пробва рефлекса на стража на гостите.
До края на срещата Милан не създаде чисто положение и записа трето поражение пред своя публика от общо четвърто под ръководството на Индзаги. Интересното е, че загубата е първа от 17 години за "росонерите" в дебютен мач за годината. Така мечтаното третото място се отдалечава.