Индзаги: Вината е моя, време е Милан да се събуди

Наставникът на Милан Филипо Индзаги се обяви за главен виновник за загубата на тима му с 0:1 от Аталанта на "Сан Сиро" от 19-ия кръг на Серия "А". "Поемам си вината и е време да се събудим. Само с желание не става, трябва да работим, за да си поправим грешките. Допуснахме гол, след като топката беше в нас в центъра на терена. След това не успяхме да се противопоставим на защитната игра на Аталанта. Не сме спокойно в тези моменти и не успяваме да играем, както го правихме преди коледните празници. Джампаоло Пацини имаше температура предните дни и затова остана на пейката. Чак вчера се оправи и нямаше как да почне от първата минута. С него играхме по-добре, но пак не вкарахме гол. Рискувам да бъда уволнен? Нормално е, след като няма резултати. Преди паузата играхме като равен с равен с Наполи и Рома, а сега ни няма никакви. Нещо не е наред. Едва ли сме забравили как се играе. За Купата на Италия не играхме слабо със Сасуоло, но трябва да работим. Една точка от три мача е неочаквано за всички. Вярвам, че Милан може да играе по-добре. Липсва ни класа в халфовата линия? Нека започнем да играем агресивно и с хъс за всяка топка, след което ще видим", сподели СуперПипо.

"Относно евентуални трансфери ще говоря с ръководството. Черчи игра 80 минути със Сасуоло, но днес се загуби след началните минути и го смених на почивката. Той все пак не е играл много последните месеци и трябва да намери оптимална кондиция", завърши Индзаги.