Индзаги сменя цялата атака тази вечер

Наставникът на Милан Филипо Индзаги обяви, че една от целите този сезон е спечелването на Купата на Италия. Тази вечер “росонерите”, които стартираха трагично 2015 година - със загуба на “Сан Сиро” от Сасуоло с 1:2 в Серия “А” и равенство 1:1 при гостуването на Торино, излизат отново срещу Сасуоло в Милано за Купата.

Алесио Черчи, Стефан Ел Шаарауи и Джампаоло Пацини ще водят атаката срещу тима от Реджо-Емилия. Пристигналото от Атлетико Мадрид крило ще започне от първата минута, като интересното е, че неговият официален дебют бе именно срещу Сасуоло.

Общо осем ще бъдат промените при “росонерите” от мача в Торино, където тимът изигра един от най-слабите си мачове в последните десетилетия.

Изгоненият срещу Торино Матия Де Шильо, Найджъл де Йонг и Джакомо Бонавентура отново ще са на терена от първата минута.

Кристиан Абиати, Иняцио Абате, Алекс, Кристиан Сапата, Андреа Поли са останалите предвидени титуляри.

Двубоят от осминафиналите е тази вечер от 22:00 часа. Победителят се определя в една среща, като на четвъртфинал на 15-и февруари продължилият напред тим ще срещне спечелилия утрешния сблъсък Торино – Лацио.