Милан и СуперПипо с ново фиаско (видео)

Кошмарното представяне на Милан в Серия “А” през 2015 година продължава с пълна сила. “Росонерите” загубиха второ поредно домакинство на “Сан Сиро” в първенството, като този път с трите точки от Милано си тръгна Аталанта. Капитанът на гостите Херман Денис бе точен в 33-ата минута със своето четвърто попадение за сезона и първо далеч от Бергамо.

Сиви облаци надвиснаха над Филипо Индзаги, който пък за първи път в кариерата си бе изгонен и пратен на трибуните. Това се случи, след като изпусна нервите си и изрита топката в 80-ата минута.

Нямащият никакъв облик състав на “червено-черните” има само една точка от началото на година при гостуването на Торино, където изигра един от най-слабите си мачове последното десетилетие. Преди това отстъпи с 1:2 на Сасуоло, а днес играчите на домакините бяха изпратени с бурни освирквания от над 35 000 свои тифози по трибуните.

Кризата на 18-кратните шампиони на Италия е факт, след като отборът има само две точки в последните четири мача и само две победи в последните 12 двубоя от калчото.

Грандът от Милано остана с 26 точки на 8-о място, но толкава имат още Интер и Палермо, а мечтаното трето място е на седем точки, където Наполи и Сампдория имат по 33 точки.
Аталанта постигна първа победа далеч от своя дом от 14-и септември и общо четвърта за този първи полусезон на Серия "А".

Филипо Индзаги заложи на 4-3-3, като Алесио Черчи дебютира от първата минута в първенството с "росонерите". Жереми Менес и Стефан Ел Шаарауи бяха останалите нападатели. Бергамаските пък бяха с двама чисти нападатели и схема 4-4-2, като Херман Денис и Маурисио Пинийя водеха атаката.

Аржентинецът удари горната греда над Диего Лопес със силен удар в 18-ата минута след грешка на Адил Рами. Все пак в 33-ата минута той даде преднина на Аталанта след светкавична контраатака, започнала от грешно подаване с пета на Менес. Това бе четвъртият му гол за сезона и първи далеч от Бергамо и четвърти в кариерата срещу Милан.

Пабло Армеро замени Даниеле Бонера в 35-ата минута, а две по-късно Лука Чигарини удари външната част на дясната греда с удар от 22 метра. Около 35 000 тифози на "росонерите" изпратиха своите любимци с освирквания на почивката.

На почивката Джампаоло Пацини се появи на мястото на Черчи, но голови положения липсваха пред гостуващата врата. Гостите чака да атакуват на контраатака, докато домакините владееха топката и търсеха центрирания, но без да заплашат нито веднъж Марко Спортиело, който спаси каквото имаше. Това вбеси и Индзаги, който изпусна нервите си и бе пратен на трибуната десет минути преди края.

Слабото представяне на Филип Мексес и компания не се прие от тифозите, които след последния съдийски сигнал мощно освиркваха играчите на Милан, които гостуват на Лацио следващата седмица, а след това излизат срещу "орлите" в четвъртфинал за Купата на Италия.